RSS
13.04.12

На тлі загрози нової збройної агресії Росії проти Грузії Тбілісі демонструє бойовий дух та високі технології.
До літа 2012 року військову перепідготовку пройдуть 70 тисяч добровільних резервістів, а наступного року їх кількість досягне 150 тисяч. Про це напередодні заявив президент Грузії Михайло Саакашвілі на зустрічі із співробітниками наукового військово-технічного центру «Дельта» при Міністерстві оборони Грузії.
За словами М. Саакашвили з погляду оборони країни відбувається «насправді диво», оскільки, окрім основних збройних сил, створюється добровільна резервна сила.
«Це означає, що у всіх сіл буде загін для оборони і це дуже міцна гарантія миру», — заявив президент, і там же навів приклад того, як нацистська Німеччина «відмовилася від входження до Швейцарії тому, що Швейцарія була однією з найбільших європейських країн, в якій була побудована система резервістів».
У бесіді із співробітниками підприємства «Дельта» М. Саакашвили також відзначив, що розвиток військових технологій є «дуже обнадійливою підставою для майбутнього індустріального потенціалу Грузії».
«Держава повністю узяла під свій контроль завод — цей та інші заводи — і виявилось, що у нас є свої гранатомети, автомати, міномети. ніхто нам не давав протитанкової зброї до 2008 року, всіх ми благали, що дайте — зараз, між іншим, відкрилися ці ринки, а вже нам не потрібно купувати, ми самі випускаємо, у нас є своє», — заявив президент Грузії, додавши, що в майбутньому Грузія побудує протиповітряну систему.
Грузинські ЗМІ нагадують в зв'язку з цим, що після випуску бронетранспортера «Дідгорі» грузинського виробництва в 2011 році, вже з лютого 2012 року були проведені презентації трьох військових засобів місцевого виробництва: БМП «Лазіка», нової реактивної системи залпового вогню та безпілотного літального апарату.
«З майбутнього року у нас буде та ж аналогія (літальних апаратів), тільки вони зможуть переносити озброєння вже на значно більшу відстань і будуть набагато ефективними, ніж російські «штурмовики», — заявив М. Саакашвілі, який 10 квітня був присутній на випробуваннях цих безпілотників.
Президент Грузії також відзначив, що вже ведуться серйозні переговори щодо експорту бронетранспортерів і БМП «Лазіка».
«Ми повинні бути дуже міцними для того, щоб країна йшла вперед. Ми знаходимося в таких умовах, в такій географії, ми отримали такий гіркий досвід, що не можна, щоб Грузія не була в 5–6 разів міцніше, ніж будь-яка середня європейська країна», — підкреслив М. Саакашвілі.
Після того, як Грузія представила свої бронетранспортери «Дідгорі», російська сторона намагається наслідувати їй у виробництві бойових машин такого ж типу, заявив Саакашвілі на зустрічі із співробітниками наукового військово-технічного центру «Дельта» Міноборони Грузії.
«Коли росіяни побачили наш «Дідгорі», відразу ж почали збирати на базі Iveco новий БТР, який намагається наздогнати за показниками нашу техніку», — цитує «Новини-Грузія» слова М. Саакашвілі.
За словами президента Грузії, для нього не стало новиною, що Росія «намагається імітувати і наслідувати поліцейську та економічну реформи Грузії, але наслідування у виробництві військової техніки — це диво».
«Звичайно, ми не зможемо конкурувати з ними (Росією) — це інша країна, інші масштаби і виробництво. Але виявляється, що і маленька країна може зробити щось в тій сфері, яка завжди була їхнбою монополією», — заявив президент.
На зустрічі М. Саакашвили також відзначив, що у грузинської сторони є точні і докладні дані по тим безпілотникам, які літають над територією Грузії з російського боку, і перший грузинський безпілотник перевершує їх за своїми технічними показниками.
«Він краще за всі ті безпілотники», — заявив М. Саакашвілі, який 10 квітня брав участь в демонстрації можливостей першого грузинського безпілотного літального апарату.
У Грузії особливо указують на те, що перший грузинський безпілотний літальний апарат був випробуваний в складних рельєфних та кліматичних умовах. БПЛА це обладнана за сучасними технологіями система.
Тривалість польоту безпілотника, на якому розміщений двигун внутрішнього згорання, — вісім годин, висота польоту — від 100 до 3000 метрів, швидкість — від 60 до 160 км/ч. Зліт безпілотника відбувається за допомогою пневматичної катапульти.
Управління здійснюється дистанційно за допомогою спеціального програмного забезпечення. На апараті можуть бути розміщені двокамерна відеоплатформа, фотокамера, термічна та інфрачервона камери.
КЦ



Погода, Новости, загрузка...


Загрузка...



Другие новости по теме:

Имя:*
E-Mail:
Комментарий:
Введите два слова, показанных на изображении: *



Последние новости





Политика

Общество

Экономика

Мир

Культура

Имхо

Станислав Овчаренко. Издание "Свет и Тени"
© 2006 - 2012. Правила
Обратная связь