Угорщина пропонує РФ використовувати свої газові сховища
14 января 2015

Угорщина пропонує РФ використовувати свої газові сховища


Угорщина запропонувала російській владі використовувати угорські газові сховища.

 

Про це розповів глава МЗС країни Петер Сійярто в інтерв'ю агентству Reuters, яке було опубліковано у вівторок, 13 січня, передає Еспресо.TV з посиланням на Deutsche Welle.

 

"Чим більше газу зберігається тут, тим краще для нас - з точки зору як економіки, так і енергетичної безпеки", - пояснив політик.

 

У 2014 році "Газпром" вже використав угорські сховища, закачавши туди 700 мільйонів кубічних метрів газу. При цьому представники влади Угорщини підкреслюють, що не збираються продавати сховища Росії.

 

Надання газових сховищ є для Угорщини одним із способів гарантувати доступ до російського газу після скасування будівництва газопроводу "Південний потік". Тепер, за словами Сійярто, влада країни має намір активізувати переговори з Туреччиною, Грецією, Македонією та Сербією про будівництво нового газопроводу в Центральну Європу. Крім того, Угорщина розглядає варіанти імпорту газу з Азербайджану чи Хорватії через термінал зрідженого газу.

 

У грудні 2014 року Росія оголосила, що не буде розвивати далі проект "Південний потік", який повинен був забезпечувати європейських споживачів російським газом в обхід України. В Росії заявили, що згортають проект через неконструктивну позицію ЄС. Замість цього передбачається будівництво іншого газопроводу до Туреччини. Тим часом співпраця Угорщини з Росією в енергетичній сфері викликає побоювання у Заходу.


Комментарии

Оставить комментарий