<span class=' bold ' >С.О. Томос, церква  і їх місце в житті України</span>
06 сентября 2018

С.О. Томос, церква і їх місце в житті України


Станислав Овчаренко

Див. відео: Що спільного між Порошенком, Путіним та Трампом?

http://svetiteni.com.ua/scho-spilnogo-mizh-poroshenkom-putinim-ta-trampom

Про томос та церкву. 

1. Дійсно, томос - це добре, хоча б з метою перешкодити втручатися у справи православної церкви з не зовсім дружньої країни.

Яка намагалася отруїти вселенського патріарха... (див. фото)

Це стосується і соборів, що належать гундяєвцям. Сама інтрига з томосом викриває не просто церковну, але взагалі державну історію - хто ким є насправді, та хто від кого історично народився та хрестився. Переписування церковної історії потягне за собою переписування і державної історії. 
Але це - лише в стосунках між Україною та Росією, тобто Русю та Московією. 
2. Всередині України є свої складнощі: є церква а) московського патріархату б) православна церква київського патріархату та в) власне православна автокефальна церква, про яку було чути на початку української незалежності. Я не знаю - чи існує зараз українська автокефальна церква, чи ні - але вона завжди була маловпливовою. Але суціль без нащадків "совка". Церква Київського патріархату - набагато впливовіше - але сам Філарет - ТЕЖ з ітєї когорти, що була "відроджена" Сталіним після війни. Тобто частина радянської церкви відкололася від загальнорадянської, стала українською - але, як майже все в Україні - є уламком радянської церкви і не могла не бути нею. Так що напередодні отримання справжньої автокефалії - думаю, розгорнеться внутрішня боротьба за спадок вже церкви часу Київсьої, так би мовити Русі. 
3. В Україні взагалі є ще греко-католицька церква і римо-католицька церкви, протестанти всілякого гатунку... Є ще багато хто ще, у тому числі дуже численні атеїсти та байдужі до релігійних та церковних справ. 
4. Україна - світська держава і суспільство ТЕЖ світське більше,ніж це вважають. Тому значення церковних розборок - обмежене і історичною традицією, і нинішніми настроями в суспільстві. Західна Україна, традиційно більш релігійна, Східна та Центральна - не в тій самій мірі. 
5. Саме тому увага зараз на суто культурні питання та політичні - бо суспільство хочуть несамовито архаїзувати, порівняймо стан церков (що аж блищать) - та жалюгідний стан шкіл усіх рівнів - які бідніші набагато ніж церкви. У нас влада та олігархія хочуть не так НАВЧАТИ, як ВИХОВУВАТИ покорі панам. Православ"я як релігія та церковна організація завжди була прямо підпорядкована державі... Тому я не захоплююся цими питаннями внутрішніх розборок системних казкарів...


Комментарии

Оставить комментарий