<span class=' bold ' >С.О. Коли і чому з'явилася сучасна європейська гігієна побуту? </span>
25 мая 2020

С.О. Коли і чому з'явилася сучасна європейська гігієна побуту?


Станислав Овчаренко

Див. відео: Електоральна «аварія» і політична невизначеність України Зеленського

http://svetiteni.com.ua/elektoralna-«avariya»-i-politichna-neviznachenist-ukraini-zelenskogo

"1. Дійсно - в ХУ11 - ХУ111 століттях культура побуту стала різко прогресувати в усіх відношеннях. Зокрема, гудзики з'явилися саме тоді, між іншим. В Західній Європі ХУ11 століття почала стрімко розвиватися культ чистоти побуту - бо переповнені міста загрожували через бруд бути місцем епідемій. Дійсно - в Голандії ХУ1 століття і Англії ХУ111 століття більшість населення жили в містах. Інтимні кімнати почали відділяти від житлових окремо. Це ціла епоха великих перетворень у західноєвропейців. Щодо дисципліни прації та організації та самоорганізації праці та побутової поведінки - це надбання епохи Реформації - навіть там, де перемогу отримали вже ж католики, а не протестанти.
2. Чи можна приписати це саме стоїкам та Липсію? І так і ні. Адже це відбувалося одразу у декілька країнах майже одночасно. Тобто - стоїцизм був різновидом протестантизму. Про етику протестантизму писали Гегель, а потім - Макс Вебер ("Протестантська етика").
3. У нас та в Росії, у мусульман НЕ пройшли таку етичну світоглядну Реформацію - тому для західного суспільства масова міграція з Росії, України та мусуульманських країн, з країн Латинської Америки, Іспанії та Потругалії дещо заплутує проблеми для країн Північної та власне Західної Європи, США та Канади.
4. Подобається у нього (але не взагалі) те, що для України першочерговим є не так відштовхування від Росії як єдиного джерела усіх бід, як необхідність своєрідної етичної національної "Реформації" - тобто зміна усіх морально-психологічних, культурних парадигм, цілей, настроїв ВСЕРЕДИНУ власного національногшо життя. Я сам на цьому весь час наголошую.
5. Недобре, що уся ця дискусія провадиться виключно російською мовою - через що наші потенційні прибічники інстинктивно будуть відсторонюватися - хоча Андрій Баумейстер добре знає українску мову як добросовісний філолог.
6. Останнє: він у ніших роликах наголошує про наявність кризи західної самоідентифікації, у тому числі демократії та лібералізму...."


Комментарии

Оставить комментарий