Юлія Тимошенко. Як Президент покриває та заробляє на валюті

“Українська правда” 

img.jpgПередмова головного редактора

     Багато хто звинувачує нашого прем’єр-міністра у “піарі”. Але насправді все зовсім навпаки. Перед українським урядом - протилежна проблема: недостатньо добре працювати - потрібно ще невтомно роз’яснювати цілі, завдання та хід справи уряду.Як Черчілль під час війни, як Рузвельт під час кризи. Як, до речі, Ленін під час революції.Досвід є досвід. 

     Саме так: наразі айактуальніша проблема сьогодні - не так сама діяльність уряду та політичної сили, яка цей уряд формує - як саме ВИСВІТЛЕННЯ сенсу діяльності для народу у простих та ясних виразах, щоб населення знало - що чекати, що потерпіти та на що сподіватися.

     Саме інформаційний супровід - найслабша ланка діяльності уряду.

      Тепер - по суті справи: Юлія Тимошенко звернулася до народу трохи запізно. І навіть не все сказала, що могла чи думала.

      Справа у тому, що президент Ющенко поволі йде у політичне небуття - тому йому потрібно добряче заробити перед відплиття у майбутнє як приватної особи. Засіб, щоб прилад важче за повітря піднявся - загальговідомий. (Як у судді Зварича…).

      Але наразі сила президента та його оточення - у слабкості керованої ним країни. Тобто - саме хаос у державі є питомим середовищем для існування його оточення. Саме президент зацікавлений у політичній безсистемності держави - і він робить УСЕ для підтримання такого розгардіяшу.

       Юлія Тимошенко на щось ще сподівається? Адже дії президента схожі на дії особи, яка ладна спиляти дерево, на якому усівся його супротивник. Це нагадує дії терориста, який згоден підірвати літак з пасажирами - аби вбити лише одного з них… Ось така логіка дій оточення президента.

       Доказів - достатньо:ідея “проукраїнського оточення” (Хмара) підтримати друзів Балоги, що хотіли створити “Закарпатьську Русь”…

521.jpg     Але оборудки Стельмаха - Порошенка у НБУ довели грошову систему до такого стану - що, напевно, доведеться робити грошову реформу - бо ці гроші, гривна - ЗІПСОВАНА! Полетіли шкереберть усі договори на базі нашої національної валюти - підірвані договори на житло, авто, кредити… 

      Але на сьогодні головним чинником хаосу в країні - саме перебування оточення президента при владі та у Національному Банку України. Тепер на часі - треба заблокувати іноземні рахунки зацікавлених та наближених осіб за кордоном як “брудних”.

      Саме заради цього прем’єр має звернутися до міжнародних установ. Але потрібна також грошова реформа - але це можливо лише після влади президента Ющенка. Щоб заблокувати наслідки грабунку населення всередині країни.

      Звісно - повинна запрацювати правоохоронна система…

      Я не раз доводив, що у світі надто мало чогось принципово нового: висока ціна долару для пересічного українця - манить його віддати останній долар для того, щоб чогось смачненького попоїсти та гарненького вдягнути… Але за радянської влади існувала така собі служба. Звалася “Торгсін”. Цебто - торгівля з іноземцями. Насправді це було неправдою: з дореволюційних часів у населення залошалося багато коштовностей- усього не пограбуєш…

       Тому робилося так: населення занурили у голод та холод. А той хто хотів згадати дореволюційні часи та поласувати та вдягти щось пристойне - мали нести до торгсину свої приховані коштовності.

     Зараз - те саме: висока ціна долару - як пилосос для незаможного або недалекоглядного українця. Потім - повернення гривні до міцного стану, про що говорить й пані Юлія. Люди, що діють не за розумом, а за інстинктом виживання - не мають історичної пам’яті - тому повторюють ті самі помилки. Нема пам’яті - нема й накопичення історичного та життєвого досвіду.

       Як резюме: щоб прихопити ще щось - верхівка 11835643861.jpgпривілейованих банків, НБУ та оточення президента ладні втопити саму країну. Як це сталося із Сомалі: там верхівка пограбувала країну - та зникла до своїх жирних рахунків на Заході. А населення вимушене для виживання йти у пірати.

    Може і нам вже час йти в козаки - адже за соціальним типажем козаки на піратів дуже схожі за ознаками…

     Тільки питання: кого їм грабувати щоб вижити?

Нижче - текст прес-конференції Юлії Тимошенко:  

Станіслав Овчаренко                  

 Стенограма брифінгу – розшифровка прес-служби прем’єра

Ця прес-конференція присвячена ситуації, яка склалася сьогодні на валютному ринку, ситуації, яка склалася з падіння курсу гривні і з непрогнозованими процесами, які відбуваються сьогодні між Національним банком, банківською системою України, і всім, що стосується по суті справи обмінного курсу.

Ви знаєте, що у середу та четвер ми реєструємо в нашій країні рекордне падіння гривні.

Мова йде про те, що кризові явища, які сьогодні відбуваються в світі, безумовно доторкнулися національних валют багатьох країн світу, але в жодній країні світу такого радикального падіння національної валюти, яке сьогодні відбувається в Україні, не існує.

Я відразу хочу сказати, що я знаю всю природу того, що лежить в основі падіння курсу гривні, і можу відразу сказати, що уряд України за Конституцією не має ніякої компетенції, ніяких повноважень для того, щоб впливати на обмінний курс гривні; навпаки, 99-ю статтею Конституції України зафіксовано, що забезпечення стабільності грошової одиниці є основною функцією Центрального банку держави - Національного банку України.

Уряду Конституцією заборонено втручатися в діяльність Національного банку України. Голова Національного банку знаходиться поза межами впливу на нього з боку Кабінету Міністрів.

7858_small1.jpgВ той же час, зняти або призначити голову Національного банку не може навіть Верховна Рада, тому що за Конституцією України як призначення, так і звільнення голови Національного банку відбувається за поданням президента.

Тобто президент несе повну відповідальність за діяльність голови Національного банку, повну відповідальність за діяльність Національного банку і безумовно може кадрово впливати на всі події, які відбуваються у Національному банку. Крім президента ніхто цього зробити не може.

Я можу вам сказати, всі аналітичні матеріали, які надані нам сьогодні професійними агенціями, економістами, фінансистами світу, в тому числі аналітиками і фінансистами України, говорять про те, що немає ніяких об’єктивних економічних або фінансових підстав для такого падіння курсу гривни.

Все, що відбувається з гривнею - це штучні процеси, не пов’язані з об’єктивними процесами в економіці України або економіці світу.

Я можу сказати, що я, як прем’єр-міністр, місяць тому почала помічати ненормальні речі, які пов’язані з курсом гривни, але місяць я вела дискусію і діалог з Національним банком, розуміючи, що будь-яка публічна інформація може зашкодити ситуації на валютних ринках.

І саме тому місяць я намагалася в режимі переговорів з Національним банком на рівні прем’єр-міністра, першого віце-прем’єр-міністра, міністра фінансів зупинити те, що відбувається.

На жаль, Нацбанк глухий, німий і абсолютно не реагує ні на які зауваження і ні на які поради.

Саме тому сьогодні я для себе прийняла рішення оприлюднити ту інформацію, яка, на мій погляд, лежить в основі такої неординарної і нестандартної поведінки гривні.

Я можу сказати, що все, що пов’язано сьогодні з падінням курсу гривни – це спеціальні спекулятивні операції, які плануються на валютному ринку України, які організовуються за підтримки Національного банку і декількох банків нашої країни.

Ми з великим трудом дістали інформацію, яка в усіх інших країнах є інформацією публічною. На жаль, український Національний банк всю цю інформацію зробив непублічною.

338681.jpgЙдеться про те, що з 1 жовтня цього року Нацбанк проводить емісію, по суті справи - друк грошей. На сьогодні така емісія склала більше 40 мільярдів гривень. Ці емісійні гроші мусили прозоро, в абсолютно зрозумілий спосіб передаватися для комерційних банків, в тому числі і державних банків України, для того, щоб покривати всі розриви і виплачувати людям депозити, які знаходяться сьогодні в банках, а це практично людські заощадження.

Я можу вам сказати, що все рефінансування, по суті справи розподілення цих 40 мільярдів гривень серед комерційних банків України, відбувалося таким чином, що головні фінансові потоки були зосереджені на окремих банках, які входили в систему  побудови масштабних спекулятивних операцій  з курсом гривні.

Я можу назвати декілька банків, але на одному хотіла би зупинитися. Справа в тому, що 40 мільярдів гривень, а якщо точніше, 40 мільярдів 275 мільйонів мали на увазі підтримати також і реальний сектор економіки.

Але майже одна п’ята частина цих грошей була спрямована на банк-банкрут, який був викуплений за бросові гроші. Мова йде про 7 мільярдів 100 мільйонів гривень, які були направлені в якості рефінансування на банк “Надра”.

Ці гроші акумулювалися і потім, по курсу Нацбанку, який був завжди нижчий на 1,5 – 2 гривні за ринковий курс, цей банк викуповував валюту.

1186413732_30508250x2501.jpgЄ ще декілька банків, які проводили такі самі операції.

По суті справи, банк, який був придбаний приблизно за 60 мільйонів доларів, отримав фінансові ресурси, емітовані Нацбанком, на суму 7 мільярдів 100 мільйонів. Це скандал для банківської системи, це скандал для Нацбанку.

І більше того, я втомилася на зустрічах з банківською системою України слухати їх зауваження відносно того, що відкат за отримання грошей рефінансування для банків, відкат, а, власне, хабарі, складав від 3 до 7 % від загальної суми фінансів, яка виділена Нацбанком окремому банку.

Але йдеться про те, що далі для того, щоб таким банкам, як “Надра” банк (за яким стоїть славнозвісно відомий пан Фірташ, який стоїть і за РосУкрЕнерго який зруйнував газовий ринок країни), для того, щоб вони заробили побільше, зараз потрібно обрушити курс долара.

І сьогодні в таких банках спеціальних, в тому числі в “Надра” банку майже 1 мільярд доларів лежить і чекає того моменту, коли гривня упаде і стане найдешевшою, яку тільки можливо отримати в цій ситуації.

Як тільки гривня падає, такі банки викидають на ринок валюту, купують гривню, а потім, коли  вони куплять долари, роблять заплановане зміцнення гривні.

І тільки на одній оборудці “Надра” банку, за яким, до речі, стоїть і адміністрація президента, буде півмільярда доларів покладено в кишеню. Це страшні операції. І ці операції практично на горі України, на кризі.

І зараз потрібно визнати, що, на жаль, значна кількість людей в Україні на світовій фінансовій кризі втрачає гроші, втрачає кредити, втрачає квартири, втрачає все, що купувалось на основі цих кредитів, а невеличка купка людей під прикриттям президента, голови Національного банку і штучних банків, які для таких цілей створені, заробляють сьогодні  мільярдні статки. Так живе країна.

_news_image_large_854131.jpgЯ можу  також сказати, що на фоні того, що банку “Надра”, який сьогодні є головною складовою механізму спекуляції, на фоні цього, коли їм дали 7 мільярдів 100 мільйонів гривень, в той же час державному банку “Укрексімбанку”, який і мав за мету фінансувати реальний сектор економіки, на сьогодні дали трошки більше мільярда.

Це говорить про те, що нікого не цікавить реальний сектор економіки, а політики, які вже йдуть з арени політичної і розуміють, що вони раз і назавжди втрачають владу, хочуть останні гроші заробити на горі України.

Крім того, уряд України звернувся до банківської системи, щоб через реалізацію цінних паперів уряду профінансувати плановий бюджетний дефіцит, який був закладений в проекті бюджету на 2008 рік.

До кінця року потрібно було на внутрішньому ринку профінансувати біля 6 мільярдів гривень. Національний банк, враховуючи, що всі гроші йдуть на ці спекулятивні операції, емісійні гроші Національного банку, замість 6 мільярдів купив цінних паперів уряду всього на 600 мільйонів гривень, це значить, що банку “Надра” - 7 мільярдів, а уряду України замість 6 мільярдів – 600 мільйонів гривень.

Я можу сказати, що уряд, бюджет – це пенсії, заробітні плати, це все, що з цим пов’язано. І те, що робиться сьогодні в Національному банку - це банальний кримінальний злочин, по якому мусять бути порушені кримінальні справи.

Всі матеріали, які я сьогодні маю на руках і які отримані завдяки роботі Держфінмоніторингу, уряду, КРУ, будуть передані до спеціальної слідчої комісії Верховної Ради, яка мусить цей злочин просто викрити.

70188-178x1221.jpgЯ думаю, що такого позору Національний банк України ще ніколи не переживав і такого ганебного іміджу у Національного банку України ще ніколи не було.

І я хочу зараз звернутися до голови Національного банку і до всього правління Національного банку, хочу звернутися до Ради Національного банку: якщо ви не припините в найближчі години ці спекулятивні операції і не поставите курс гривні на місце, я буду звертатися до міжнародних організацій, які займаються розслідуванням відмивання брудних грошей і макроспекулятивних і корупційних операцій.

Я хочу також зараз звернутися до президента України – припинити покривати ці речі, припинити заробляти на таких речах і поставити на цьому крапку.

А також я вимагаю від президента країни терміново подати на звільнення голову Національного банку і прибрати від влади в Національному банку все правління.

Я думаю, що сьогодні все, що в парламенті говорилося на цю тему, абсолютно відповідає істині. Заручником цих великомасштабних спекулятивних операцій став бюджет України, який не можна спланувати на наступний рік, тому що курс гривні, долару до гривні 10 гривень, вже по суті справи робить неможливим продаж природного газу, який ми закуповуємо по імпорту на внутрішньому ринку, тому що не може газ бути вдвічі дорожчим.

Це робить неможливим закупівлю ядерного палива, купівлю для людей ліків, які сьогодні практично всі поставляються по імпорту, робить неможливим для людей повернення валютних кредитів, які вони взяли під свої споживчі потреби, в тому числі під квартири.

Я хочу, щоб нарешті президент і його команда, якщо її можна так назвати, - голова Національного банку, Балога, заступник голови Національного банку пан Шаповалов, який сидить на всіх цих операціях - нарешті зупинилися і подумали про країну. Я знаю, чого вони хочуть: вони хочуть сьогодні, по-перше, зробити так, щоб було чим гірше, тим краще, щоб створити неможливі умови життя для уряду, а як наслідок і для країни, і в той же час на цьому непогано заробити.

Я виступаю радикально проти такої поведінки. І уряд, і я особисто як прем’єр-міністр, а також фракція, яка представляє нашу політичну силу в парламенті, будуть досить радикально діяти проти такої ситуації.

Якщо президент не подасть на відставку голову Національного банку, я переконана, що ми будемо піднімати це питання у Верховній Раді, будемо закликати Генеральну прокуратуру до звіту по таких напрямках.

І ще раз кажу: будемо піднімати до рівня світової банківської спільноти всі ці непотрібні оборудки, які робляться сьогодні в Національному банку під повним прикриттям президента.

Я також хотіла б звернутися до Рахункової палати, до Генерального прокурора терміново перевірити все, що робиться в “Надра банку”, і все, що робиться в інших банках, які вказані на цьому аркуші, які саме таким чином сьогодні на спекулятивному ринку руйнують курс гривні.

Я думаю, що жодна країна такого б не потерпіла. На жаль, в Україні політикум, народ і банківська система чомусь мають намір терпіти це. Я, як прем’єр-міністр, цього терпіти не буду. Достатньо місяця, щоб треба було знайти порозуміння і закінчити всі ці тіньові оборудки.

Крім того, коли я попередила пана Шаповалова і пана Стельмаха про те, що якщо це не припиниться, я оприлюдню цю інформацію, вони сказали, що якщо я виступлю публічно, уряд більше не отримає ні копійки грошей. Я хочу зрозуміти, що це за поведінка, як така поведінка мала можливість взагалі бути між державними гілками влади і чому сьогодні Нацбанк собі таке дозволяє.

Я сподіваюсь на те, що фракція БЮТ в Верховній Раді не допустить розгляду будь-яких питань, поки не буде звіту голови Національного банку і поки не буде подання президента на звільнення голови Національного банку.

З цієї хвилини всі компроміси завершились. І ми будемо діяти абсолютно законним, відкритим і публічним шляхом.

Ще хочу все ж таки заспокоїти зараз людей, тому що всі, у кого зараз валютні кредити (безумовно, під такий курс зарплати ніхто не підвищував), сьогодні всі мусять розуміти, що курс гривні, який сьогодні демонструє Національний банк, не має під собою ніяких абсолютно економічних причин, ніяких, жодної. Максимум, що може бути на фоні кризи, - це 6,57. Це по наших розрахунках уряду таке зараз ми бачимо. Але не більше.

І тому будь-яке професійне нове керівництво Національного банку України може абсолютно спокойно, професійно і нормально повернути курс до економічно і фінансово обґрунтованих меж.

Якщо це не буде зроблено, у нас будуть дуже важкі наслідки для економіки України. Я не хочу уточнювати, які, але я вірю, що з сьогоднішнього дня Національний банк почне ставити курс на місце і припинить на цьому заробляти мільярди разом із своєю бандою.

Це, власне, все, що я хотіла сказати. Я уважно стежу за курсом гривні. І з кожним кроком курсу гривні я продовжу застосовувати ці кроки, в тому числі і на міжнародному рівні.

 

 

 

 

Поддержи твой сайт!

 

 

Комментариев 33 to “Юлія Тимошенко. Як Президент покриває та заробляє на валюті”

  1. USJerry Says:

    Так зачитался, что пропустил любимую передачу :(

  2. Vecino Says:

    І шо нам на це скаже пан Ковальов? Тільки не потрібно: “Сама воровка!”

  3. Винни Says:

    Очень полезный блог, автор всегда (почти) описывает акуальные темы..

  4. Живанши Says:

    A chto dlya vas vash blog? Vi proffesional�niy blogger ili eto prosto dlya dushi?

  5. Coca Says:

    не только ему интерестно!! А где ответ на комментарий Виктора?

  6. yg@B Says:

    Хорошо написали, почерпнул для себя очень много нового, спасибо вам за это!

  7. Yokuda Says:

    Link na vas, samo soboy postavlu ))

  8. Bradley Says:

    Зачот!

  9. ArtertyAddirl Says:

    íå îòîáðàæàþòñÿ êàðòèíêè ïî÷åìó-òî( ýòî òîëüêî ó ìåíÿ òàê?

  10. Bradley Says:

    Было бы интересно узнать поподробнее

  11. ChIpAtA Says:

    Осталось только памятник автору поставить!

  12. leech� Says:

    Зачетный пост

  13. QHArnold Says:

    Покажу подруге - статья просто супер

  14. pymnBrainia Says:

    Òðóäíîâàòî ÷èòàåòñÿ øðèôò íà áëîãå, ìîæåò ñòîèò ñìåíèòü?

  15. XAGary Says:

    А мне вот интересно, а сам автор читает комментарии к этому сообщению. Или мы тут сами для себя пишем?

  16. СЕО Says:

    Конкурс для блоггеров от DRUGREVENUE с призовым фондом в 3000 долларов, спешите

  17. dfn Says:

    І я хотів би вас почути, пане Ковальов. У багатьох напрямках ми з вами знаходили порозуміння, крім відношення до прИзИдента. Що зараз скажете?

  18. stanis Says:

    Станислав Овчаренко
    Если можете, СЕО, сообщите что-то об этом конкурсе блоггеров - куда и как спешить?

  19. arcda Says:

    Пусть и не скромно начинать комментарий с комплимента, но у Вас достаточно приятно побывать в гостях. Пишите Вы, как я вижу, не очень быстро, но с другой стороны, это ведь тоже не плохо. ИМХО это лучше, чем писать всякую ерунду или просто копировать свои тексты с чьих-либо лент. А вот насчет комментариев, тут да, у Вас иногда такие дискуссии разгораются, что прямо даже удивительно. На ровном месте. Еще зайду как-нибудь.

  20. Ковальов Says:

    “Але оборудки Стельмаха - Порошенка у НБУ довели грошову систему до такого стану - що, напевно, доведеться робити грошову реформу - бо ці гроші, гривна - ЗІПСОВАНА!”
    ——-

    Дивився я фільм “Дух времені-2″, так там, ще “крутіше”.
    Виявляється що гроші - це цілковите шахрайство та “заколот банкирів” всього світу.

    Всі ці фантазії базуються на “гнілих” економічних теоріях.
    А якщо піти далі, що багато хто не робить, або не хоче робити, то взагалі вся економіка буде здаватися цілковитим парадоксом.
    І я це вже проходив.

    Почнемо з простого питання:
    - А чому МИ вважаємо долар (чи нехай євро) за абсолют?

    Чи можна іншу будь-яку “гарну” валюту вважати апріорі стабільною?
    Якщо так, то відносно чого стабільною?
    Останнє питання є невирішеним на даний час, і на мій погляд воно НІКОЛИ не буде вирішене.

    Бо економіка найбільш “відносна” наука і на відміну від фізики не має еталонів та метричних стандартів.
    Більш того, я вже про це писав, економіка - це обмін товарами між людьми.
    Ні мавпи, інші тварини, тім більш, неживі предмети - обміном не займаються.
    Це ще більше підтверджує “суб’єктивність” економіки.

    Що таке товар? Це те, що на даний час продається чи купується.
    Якщо Ви купили телевізор, то він вже не товар. Якщо вирішири його перепродати - він знову товар.
    К. Менгер писав, що вартість не є характеристикою предметів, як габаріти, вага.
    Вартість з’являється тоді, коли певні речі стають дефіцитними, тобто на всіх їх не вистачає.
    Дефіцит грошей зрівнює дефіцит товарів.
    А вартість - це інтегрована функція “рівняння”: попит = пропозиція.

    А гроші є товаром? Звичайно!
    Але цікаво, що гроші які заховані у матрац чи скляну банку - не товар!
    Придумали навіть термін такий - “гарячі” гроші, тобто гроші які у русі.

    Якби це було б не так і гроші мали б свою “об’єктивну” ціну, то тоді валютні спекуляції були б не можливими, навіть, теоретично.
    І неможливими були б фінансові та і взагалі будь-які економічні кризи.
    Тобто їх і “розв’язати” було б неможливо!
    Але практика, щось такого не демонструє.

    Функція НБУ - підтримати курс гривні.
    Підтримувати, а не встановлювати.
    Бо крім спекулятивної складової, є ще і співвідношення попит = пропозиція.
    І коли воно змінюється, то НБУ безсилий. Ну хіба на деякий час, поки валютні запаси не вичерпаються.

    Те, що Тимошенко демонстративно спихує від себе будь-яку відповідальність за фінансову політику дуже показовий факт.
    А Кабмін має не менше засобів “зіпсувати” гривню.

    Штучне підвищення “рівня життя”, шляхом “домальовування” нулів у зарплатах, річь звичайно приємна, але таке “диво” через півроку-рік обертається зменшенням конкурентноздатності української продукції.
    Збільшується імпорт, бо МИ стали багаті та можемо купувати більше іноземної продукції.
    А власне виробництво стає складальним. А далі і взагалі краще просто торгувати.
    Починає формуватись сировинно-напівфабрикатний характер експортної продукції України.
    НБУ “тримає” гривню (згідно Конституції), і фінансовий регулятор “вимикається”.
    Тому за “світовою” кризою НАС чекає власна, “рідна”.

    Слово ЗА Тимошенко:
    Зарплата у “конвертах” - чорна реалія України. Встановлення мінімальної зарплати - один з засобів боротьби з приховуванням від опадаткування та засіб перерозподілу прибутків хозяїв до робітників.

    Але це не може бути системою! Не це є приорітет Кабміну.
    США та Західна Європа - постіндустріальні країни. Нові технології, патенти, відкриття - це їх багатство. Це запорука їх конкурентноспроможності.
    А “тупо” дивитись у “платіжку” німця та питати: “а чому він такий багатий?”…
    Не можна причину плутати з наслідками!

    Щодо містера Ю та леді Т. Я їх не порівнюю та не захищаю чи звинувачую.
    Президентські перегони всім запоморочили голову.
    Треба відповідати за свої слова. Он Фірташ подав на Тимошенко до суду.
    Чи сможе Тимошенко довести, що Фірташ бандит, і тому повинен сидіти у тюрьмі?

    Чи буде як з “любими друзями”: купа судів і пшик…
    Чи знову всі суди продажні? А голова Верховного Суду не допоможе?

  21. Carlson Says:

    После всего сказанного о спекуляциях с кредитом и валютой правила приличия требует чтобы один из них (Ющенко - Тимошенко) удалился. Навсегда. В неизвестность, в небытие, в зону в конце-концов.

    Неужели опять перемограют, и опять будут “мирно” сосуществовать?

  22. dfn Says:

    Дуже довго, дуже повчально, але - ви мене розчарували, пане, Ковальов. Я чекав пояснень не від Лондонського суду, а
    - чи були дійсно надруковані 40 млрд гривень?
    - чи були дійсно роздані 7.1 млрд Надрам, 400 млн “Авалю” наприклад? І чому саме так - який був критерій “роздачі грошей”? Надра - 5-й банк, кажуть. ЧОму ж тоді отримав Першу найбільшу суму? Літера Ф - також не перша у абетці…Може, …таш - дуже приємно звучить?
    - чому це було необхідно саме зараз?
    - чому саме гривня встановила світовий рекорд падіння у дуже стислий час?
    - хто саме “грав” на валютному ринку?
    Я, пане КОвальов, маю середню освіту (це прем”єр не має за словами президента), але у грошах і валютах слабкий. Мій “хлопський розум” уявляє ось таку ариХметику:

    Є долар як еквивалент. Він коштує 5 гривень.

    Якщо в країні, умовно, 100 грн, то в нацбанку повинно бути 20 д.Ми ж напочатку домовилися із Світом, що гривня ПРИВ”ЯЗАНА ЖОРСТКО до долару.

    Тепер. Є Імпорт. Що є імпорт? Привіз – продав за гривні – треба повертати в доларах за кордон. Тобто, маю купувати долари.
    Наприклад, ввезено на 10 грн.

    Тепер Експорт. Зробив – продав за долари, привіз в країну долари – але треба платити зарплати податки в гривнях. Тобто, маю продавати долари.

    Наприклад, експортовано на 2 долари.

    Що буде? Гривні виходять на біржу 10 і долари виходять на біржу 2.
    Курс залишається незмінний.

    Вариант 1 Доларів прийшло більше. Наприклад 4.

    А 10 гривень. Що буде? Або підсилиться гривня 10/4=2.5, або Нацбанк виходить на біржу та скуповує зайві долари. Курс стабільний. Нагадаємо, раз гривня револьвувала у травні, значить, НБУ підсилив валютні запаси, аж так, що далі купувати було не має куди - підвали забилися…

    Вариант 2 Доларів надійшло менше. 1 долар.
    Що буде? Курс гривні впаде 10/1=10, або Нацбанк вийде та продасть із власних запасів ще один долар. Курс знову стабільний.
    Без кінця ж так теж не можна БО ГРИВНЯ Ж ТАКОЖ ОБМЕЖЕНА 100 (умовними) одиницями

    Якщо ситуація 2 буде постійною, то у НБУ поступово зникнуть валютні запаси.Але ж не за місяць.
    У нас задекларовано - що валютних запасів - ще ОГО_ГО. + Взяли кредит у МВФ (нащо тільки - бо не використовуємо) Та й ситуація із торговельним дисбалансом всього нічого із січня, як Юлька прийшла.
    То чому ж так грохнулася гривня?

  23. dfn Says:

    За словами Юлії Тимошенко, в поточному році дефіциту долара в Україні не було, і за наявності 131,8 млрд. доларів попит був лише на 84,9 млрд. доларів.

    “Ці цифри доводять, що ніякого дефіциту долара на внутрішньому ринку України не було”, - сказала вона.

    Згідно даним Кабінету міністрів, переданим журналістам після брифінгу, в 2007 році надходження валюти в країну склали $111 млрд., а продаж - $68,1 млрд.
    Окрім того, за даними Кабінету міністрів, надходження іноземної валюти до України в IV кварталі 2008 року склали $23,5 млрд. при продажі іноземної валюти на рівні $12,8 млрд., тоді як за перший квартал поточного року ці показники склали $27,7 ним $18,1 млрд. відповідно.
    http://www.aratta.com.ua/news_ua.php?id=6350

    Від DFN. Пане КОвальов! Як ви - знову бреше клята баба? Але ж дуже близько до моєї “хлопської ариХметики” Ну, в неї, Гарант сказав, середньої освіти не має…

  24. Ковальов Says:

    Пане dfn! Я теж хочу знати скільки надруковано “зайвої” валюти.
    І мені теж не зрозуміло фінансував НБУ уряд, чи ні?

    “Якщо в країні, умовно, 100 грн, то в нацбанку повинно бути 20 д.”

    Це пане dfn - ключовий момент!
    НІХТО не знає скільки в країні валюти! І це не так і важливо.
    Гроші які лежать у шафі, чи у скляній банці на ринок не “тиснуть”, а іншого інструменту ніж валютні торги для визначення курсу валют НЕ ІСНУЄ.

  25. Vecino Says:

    Пан Ковальов в черговий раз показав себе демагогом. В огороді бузина… В російській мові це називається “словоблудием”. Повне незнання предмету дискусії. Економіка - не бухгалтерія. Саме на цьому “проколюються” вітчизняні економісти. Варто почитати хоча б назви праць лауреатів Нобелівських премій по економіці за останні 10 років, не кажучи про їх зміст.
    Невдячне це діло - прораховувати курси валют чи акцій на калькуляторі. Біржова паніка усе сплутає. А паніку посіяв НБУ. «Відходити» після місяця спекуляцій країна буде не один рік.
    «Я теж хочу знати скільки надруковано “зайвої” валюти.» - цікаво, ким саме? Питання для ідіотів чи ідіота?
    «І мені теж не зрозуміло фінансував НБУ уряд, чи ні?» - читай бюджет 2008 та заходь інколи на сайт НБУ.

  26. Ковальов Says:

    Де я прораховував курси валют на калькуляторі?
    Коли я казав, що економіка це бухгалтерія?

    “Зайва” валюта взята у лапки.
    І це пане, неідіот Vecino, не випадково.

    Чи може Ви знаєте скільки гривен НБУ “передруковує” (міняє старі на нові)?
    І відповідно знаєте скільки “зайвих” грошей?

    Бо Ви так не зрозуміли, що якщо валюту не можна прорахувати на калькуляторі, то і неможливо разрахувати “чесний” курс гривні.
    Чесний курс відносно чого? Долара як абсолюта?

    Добре, мова йде про те, що гривна раптово “обвалилась”.
    Але обвал - результат “виходу” гривен на валютну біржу.
    Навіть сам факт “друку” грошей інфляції не зробить.
    Бо тільки торги визначають курси валют.
    Чи ВИ знаєте інший, теоретичний метод підрахунку “вартості” гривні?

    А якби ці гроші пішли на інші цілі?
    Падіння гривні все одно було б, можливо меньшим.
    Але з часом гривні все одно б потрапили на валютну біржу.

    Але комерційні банки зробили те, що тепер цілком закономічно: стали міняти гривню на долар.
    Закономірно, бо на їх місці ВСІ б так робили.
    Бо ніхто не пропустить можливість підзаробити. А перспективи для банків під час кризи вельми сумні. Але ніхто з них не хоче помирати.
    “Спекуляцією” займаються майже всі: банкіри, бізнесмени і звичайні люди, які щось перепродають.

    А от чи повинен був НБУ робити валютні інтервенції, тобто активно купувати гривні - це, дійсно, питання для розгляду комісії ВР.

    Все інше - “словоблудіє” та проффесіоналізм.

  27. Vecino Says:

    Повторюсь: задавати питання «Я теж хочу знати скільки надруковано “зайвої” валюти.» - може тільки справжній штурпак.
    Про підрахунок на калькуляторі - це не до Вас.
    “Друкує” гроші (не валюту) любий національний банк. І те, що підчас росту ВВП грошова маса збільшується - нічого дивного. І співвідношення гривні до долара на валютних торгах не прив’язано до його (долара, євро) наявності в країні. Тупі рішення (одноразове вкидання 83 мррд. гривень у вигляді рефінансування) приводять до паніки. Все що відбувається далі - похідні.
    І звинувачувати населення у тому що воно зняло 8 млрд. грн. - цинізм, як то кажуть вищої марки.

  28. Marzazil Says:

    Думаю, что один из главных способов - провокация. Сказал что-то чуть категоричнее чем нужно (и чуть неправильнее) - кто-то обязательно не выдержит, поправит. Кстати, люди начинают активно комментировать, когда авторитет у блога уже есть и посещаемость какая-то…

  29. Kfid Says:

    Мой сайт вчера добавили Яндекс Каталог. Это здорово, я вот сел и специально пару десятков страниц его пролистал. Пурга редкая, у меня даже вопросы возникли не по знакомству ли туда добавляют. Нет, я знаю о том, что за денежу можно оперативно добавиться. Но ведь не платят же общество любителей волнистых попугайчиков. Я не шучу, оно там правда есть. Жесть. Вообщем для себя принял решение все свои проекты попробывать в Яка добавить. Вам тоже рекомендую, сайт хороший, я уже видел где-то что Вам об этом говорили в комментариях.

  30. YaD Says:

    Привет всем. Хочу также выразить глубокую благодарность людям, которые создали этот познавательный блог. Я поражён тем, что столько времени не пользовался им. Уже более недели не могу оторваться от огромного количества невероятно полезной информации. Сейчас рекомендую этот блог своим друзьям, чего советую и вам. Хотя и нашёл случайно ваш блог, но уже сразу понял, что останусь тут надолго. Интуитивно понятый интерфейс – главная заслуга для меня, т.к. моя специальность не требует больших знаний персонального компьютера и знаю основы работы лишь поверхностно.

  31. Emtec Says:

    Я вообще считаю, что это полная чушь. Лучше пойти и выпить пиво, чем заморачиваться. Наверное вы имеете представление о чем пишите, но я в этом вопросе имею свое принципиально мнение.

  32. Vidcool Says:

    Я вообще считаю, что это полная чушь. Лучше пойти и выпить пиво, чем заморачиваться. Наверное вы имеете представление о чем пишите, но я в этом вопросе имею свое принципиально мнение.

  33. MeduZZa Says:

    Странно видеть, что люди остаются безучастными к проблеме. Возможно, это имеет связи с мировым экономическим кризисом. Хотя, конечно, однозначно сказать тяжело. Я сам думал несколько минут прежде, чем написать эти несколько слов. Кто виноват и что делать - это извечная наша проблема, помоему об этом еще Достоевский говорил.

Оставьте комментарий

© 2006, Станислав Овчаренко. Издание "Свет и Тени" Статьи (RSS) и Комментарии (RSS)
Сайт издается с помощью WordPress Publishing Platform.   Web Production by Айди Контент.