<span class=' bold ' >С.О. Первинна громада - спасіння та захист - чи пастка для особистості? </span>
20 апреля 2017

С.О. Первинна громада - спасіння та захист - чи пастка для особистості?


Станислав Овчаренко

Див. відео: "Україна: системна "чорна діра" від державної влади" 

http://svetiteni.com.ua/ukraina-sistemna-chorna-dira-vid-derzhavnoi-vladi

Чотири роки тому: всілякі місцеві громади (тим більше фактично примусові) були не протидією деспотизму, а ДОПОВНЕННЯМ деспотизму. Тим більше, що Римма Білоцерківська і тоді, і зараз, здається, проти ОЗБРОЄННЯ первісних ДОБРОВІЛЬНИХ громад. Вона це рішуче відкидала - коли я їй говорив про фактор самозахисту. 
Нічого дивного, що нинішня, більш підступна диктатура ТЕЖ нав'язує ідею первинних громад - не для самозахисту - а для встановлення системи колективної відповідальності - тобто щось робить "не те" один - карають усіх колективно.

Громада - це добровільна спільнота. 
Якщо ключ від закритої кімнати назовні, у чужих людей - це рабство, в'язниця. Якщо в закритій кімнаті ключ У МЕНЕ - ВСЕРЕДИНІ - це право на усамітнення, це - свобода. Так і з громадами.

Це - добуржуазний спосіб панування в Росії над селянами. У нас намагаються панувати над мешканцями будинків, встановлюючи лічильники ОДИН на дім. Якщо я навіть заплатив - мене труситимуть за те, що не оплатив сусід(и). Це - щоб я доносив на сусіда, а він - жахався мене як потенційного донощика. Нас потенційно хочуть перетворити на людей-атомів - без власності, минулого, майбутнього, знань, виховання,культури. Вбити будь-яку перспективу розвитку для себе та дітей. Мирно такий порядок не усунути - НЕМАЄ легітимних правил усунення деспотизму...

12 апреля 2013г. 
Хочу звернути увагу на дуже шкідливу (через помилковість) ідею територіальної громади Римми Білоцерківської. Тут сіється ілюзія створення органу місцевого самоврядування. Такі намагання в історії були дуже частими. Але чомусь ідея територіальних громад спрямована проти руху опозиційних партій проти диктатури Януковича. Для диктаторів органи самоврядування ніколи не були сильною перепоною для встановлення диктатури та навіть рабства. Селянські общини в Росії до революції теж були лише зручні для поміщиків--крпосників, які відігравали роль податкових інспекторів царя. Саме шкідливе в цій ідеї - ілюзія, що з диктатурою можна впоратися, просто не звертаючи на неї увагу. Утопічні соціалісти теж хотіли мирним шляхом через кооперативи обійти царя боком. Там, де немає боротьби з деспотизмом в межах держави - там сіється ілюзія, що можна владнати життя "створивши дитячий майданчик" у дворі. Це для диктаторів дуже зручно. Якщо щось заважатиме - нашлють "космонавтів"... Утопії завжди слугували пригнобленню людей, створюючи хибні цілі людської діяльності.


Твитнуть

Комментарии

Оставить комментарий