<span class=' bold ' >С.О. Чому Запорозька Січ не була державою?</span>
12 октября 2016

С.О. Чому Запорозька Січ не була державою?


Станислав Овчаренко

Див. відео: "Україна: Гучна тиша" 

http://svetiteni.com.ua/ukraina-guchna-tisha

 

1. Рік тому: Не відмовляюсь від своїх культурологічних постулатів. Нам потрібен щільний самоаналіз та історична самокритика, а не "патріотчний" самообман. Вже казав, що на матеріалі лише України Україну не зрозуміти. Відродження України можливе лише з вирощування основ здорового глузду у власні й голові.

 

9 октября 2015г. 
2. Тут все - від неуцтва як історичного, так і взагалі наукового. Потрібно для початку визначитися: що таке "свобода", а що - "вольниця" чи просто "воля". Адже козацтво - це біженці від феодалів, будь-яких - російських, польських українських чи ще яких.

 

3. На голому иісці вони НЕ створювали нові соціальні форми буття, а лише відтворювали архаїчні форми протосуспільства. Козацький табір - це по суті піратська спільнота. Січ так і не спромоглася створити на Хортиці МІСТО.

 

4. Адже саме з міста починається держава та нова культура. Далі: у нас надто пізно народилася саме ОСВІЧЕНІСТЬ - не плутати з простою грамотністю. На Заході селяни тікали у МІСТА - там розвивалося ремісництво, мистецтво, університетська наука... Армія міської громади.

 

5. Нарешті, ми забули (а що взагалі пам'ятаємо?) - що нашим історичним ворогом була не тільки Московія, але і Польща, яка нас зневажала, часто справедливо, як тих, що не користуються світоаим інтелектом. Коли ми скажемо собі істину про себе - оживемо, не раніше. А жінки у нас надто впливові на побутовому рівні - взагалі "затюкали" чоловіків - у нас скоріше проблеми не фемінізму, як маскулінізму. У нас історично - нестача "чоловічності" 


Твитнуть

Комментарии

Борис Матазов 2016-10-13 01:41:17

Все цілком логічно, але недушевно. Людина - це не тільки і навіть не стільки розум, як моральний імператив. Цивілізація приводить до згуби саме через нехтування совістю. Я не знаю, як з цим було на Січі, але чомусь лишились пісні і пісьменники не заспокоюються, щось нас надихає в цій історіі. І жінки... Так, незвичайні у нас жінки, і варто до них прислухатись. Чомусь Юля не має собі рівних серед політиків чоловіків. І, може, саме жіноче коріння робить Україну незвичайною країною з непростою долею. Чому тільки в нас такі незугарі презики керують талановитим народом? Можливо, доля людства залежить якраз від цього нецивілізованого неосвіченого нерозумного люду.

Оставить комментарий