З 2016 року українські техстандарти замінять європейськими
05 января 2015

З 2016 року українські техстандарти замінять європейськими


Починаючи з 1 січня 2016 року європейські та міжнародні технічні стандарти (нормативні документи) будуть використовувати на території України замість існуючих національних техстандартів. Про це повідомляє "Українська правда".


Ці зміни затверджено наказом Міністерства Економічного розвитку та торгівліві України і відбуваються згідно до Угоди про асоціацію, яка була ратифікована Верховною радою 16 вересня 2014 року.

 

Як відомо, Україна, Росія та ЄС досягли домовленості про те, що виконання економічної частини УА буде відкладене до 2016 року. Адаптація техстандартів є частиною "відкладених" положень угоди. Однак, за наказом МЕРТ, підготовка до виконання економічної частини УА має провадитися вже зараз.

 

Згідно з наказом, департамент технічного регулювання і метрології міністерства має опублікувати на офіційному сайті відомства перелік змін у національних технічних стандартах.

 

Водночас, національний орган стандартизації "Український науково-дослідний і навчальний центр проблем стандартизації, сертифікації та якості" протягом 2015 року зобов'язаний деталізувати актуальні зміни технічних стандартів і надати всю доступну інформацію виробникам, учасникам ринку, експортерам та іншим суб'єктам господарювання.

 

Адаптація європейських техстандартів має полегшити вихід на європейський ринок українських виробників.

 

Нагадаємо, дане рішення стосується лише виробництва нехарчової продукції. Для виробників харчової (в тому числі сільськогосподарської) продукції діють інші нормативні документи – фітосанітарні стандарти.


Комментарии

Оставить комментарий