В РФ складуть список
28 октября 2014

В РФ складуть список "безграмотних" журналістів, які говорять "в Україні"


Міністерство зв'язку та масових комунікацій Росії складатиме рейтинг самих грамотних і безграмотних засобів масової інформації.

 

Лідерам "безграмотного" списку, наприклад, ті хто говорять "в Україні", міністерство буде присуджувати премію "Золотий типун", передає  Еспресо.TV з посиланням на "РИА новости".

 

Заступник глави Мінкомзв'язку Росії Олексій Волін розповів, що необхідно зробити список "молодців" і "негідників". 

 

"Ми вважаємо, що потужним засобом виховного впливу може стати рейтинг і антирейтинг ЗМІ і ньюсмейкерів на вживання російської мови, тобто ми хочемо зробити список "молодців" і список "негідників", які перекручують і корчать російську мову. Свого часу була премія "Золотий типун". Мені здається, що пора до неї повернутися", - розповів Волин. 

 

"Класичний приклад -"на Україні" чи "в Україні ", - пояснив він. 

 

На його думку, ЗМІ формують здорову та нездорову мовну норму. Це також стосується і ньюсмейкерів, які в тому числі впливають на рівень російської мови в російських ЗМІ. 

 

У книзі "Граматична правильність російської мови" (М., Наука, 2001) зазначається, що в 1993 році уряд України зажадало визнати нормативними варіанти "в Україні" (і відповідно "з України").  Більшість російських словників, тим не менш, до цих пір наполягають на написанні "на Україні" як на історично усталеному.


Комментарии

Оставить комментарий