В ОБСЄ повідомили про нову атаку на безпілотник місії
05 ноября 2014

В ОБСЄ повідомили про нову атаку на безпілотник місії


Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ в Україні повідомила про чергові електронні напади на її безпілотний апарат, що використовується для спостереження.

 

За цим повідомленням, два такі напади сталися позавчора вдень, коли апарат летів над захопленою сепаратистами територією в Чермалику за 40 кілометрів на північний схід від Маріуполя. Перші аналізи даних із апарата свідчать, що перешкоди для сигналу супутникової навігації, що його використовує безпілотник, ставила апаратура військового призначення, заявляють в ОБСЄ.

 

За повідомленням, представники місії відразу звернулися до штабу антитерористичної операції в секторі «М», де підтвердили, що українські війська не ставлять таких перешкод. Безпілотник залишив місце події і згодом безпечно приземлився.

 

В ОБСЄ наголосили, що це було вже третє небезпечне втручання в роботу безпілотних апаратів місії, яке створює перешкоди здійсненню мандату місії.

 

Позавчора Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ в Україні вже повідомляла про таке ставлення перешкод для GPS-сигналу для безпілотника неподалік Маріуполя 29 жовтня, а також про спробу збити її безпілотник із зенітної установки над територією, захопленою сепаратистами, 2 листопада.

 

Місія використовує наразі два безпілотні апарати для спостереження за подіями біля лінії контакту українських сил і сепаратистів, із планами збільшити кількість таких апаратів і обсяг їхнього використання. Серед сепаратистів уже лунали заяви, що вони збиватимуть безпілотники ОБСЄ.


Радіо Свобода

Комментарии

Оставить комментарий