В Молдові розпочинаються чергові парламентські вибори
30 ноября 2014

В Молдові розпочинаються чергові парламентські вибори


У неділю, 30 листопада, в Молдові розпочинаються чергові парламентські вибори.

 

На 101 місце у парламенті країни претендують представники 20 політичних партій та блоків і чотири незалежних кандидата, передає власний кореспондент Укрінформу в Молдові.

 

"Для проведення парламентських виборів з 7.00 до 21.00 на території країни працюватимуть 2071 виборча дільниця. Громадяни Молдови, які тимчасово або постійно проживають за кордоном, зможуть проголосувати на 95 закордонних виборчих дільницях", - зазначається в рішенні Центральної виборчої комісії.

 

У Центрвиборчкомі також повідомили, що громадяни Молдови, які проживають на лівому березі Дністра (Придністровський регіон) зможуть проголосувати на 26 виборчих дільницях у різних районах та містах правобережної Молдови. Згідно з даними електронного реєстру виборців, їх у Придністров'ї проживає більше 250 тисяч.

 

Нововведенням цьогорічних парламентських виборів стане використання електронного реєстру виборців, завдяки якому журналісти та спостерігачі зможуть отримувати інформацію про явку на виборах в режимі реального часу.

 

Нагадаємо: для проходження до парламенту партіям необхідно набрати не менше 6%, політичним блокам - 9%, а незалежним кандидатам - не менше 2% голосів виборців.

 

Перші попередні результати голосування (дані екзит-полів) будуть оприлюднені в неділю ввечері після закриття виборчих дільниць. Офіційні ж результати голосування Центрвиборчком оголосить у понеділок вранці.

 

За ходом голосування стежитимуть понад 3 тисячі молдавських і іноземних спостерігачів. Найчисельнішими є моніторингові місії ОБСЄ, Бюро з демократичних інститутів і прав людини та Парламентської асамблеї Ради Європи. Зарубіжні спостерігачі представлять звіт про вибори 1 грудня.


Укрінформ

Комментарии

Оставить комментарий