У Нью-Йорку помер один з найбільш впливових членів
03 января 2015

У Нью-Йорку помер один з найбільш впливових членів "Аль-Каїди"


Захоплений спецслужбами США Абу Анас аль-Лібі, якого американська влада вважає одним з найбільш впливових членів терористичної організації "Аль-Каїда" помер в Нью-Йорку.

 

Про це повідомляє Agence France-Presse, передає Еспресо.TV.

За інформацією ЗМІ, США розшукували терориста, відомого як Абу Анас аль-Лібі (справжнє ім'я - Назіха Абд-аль-Хамід ар-Руху), більше десяти років і пропонували за його затримання 5 мільйонів доларів.

 

Аль-Лібі був захоплений спецслужбами США поблизу лівійської столиці - Тріполі - в жовтні 2013 року. У тому ж місяці він постав перед судом в Нью-Йорку.

 

Вважається, що він перебував у складі "Аль-Каїди" як мінімум з 1994 року і був довіреною особою її колишнього лідера - Усами бен Ладена, знищеного військовими США в Пакистані в 2011 році.

 

Імовірно, саме аль-Лібі був одним з організаторів нападів на посольства США в Кенії і Танзанії в 1998 році, жертвами яких стали 12 американців і 220 кенійців.

 

Як повідомили телеканалу NBC джерела, знайомі з судовим процесом, аль-Лібі помер у суботу в лікарні Нью-Йорка, імовірно, від хвороби печінки, викликаної гепатитом С. Як раніше заявив адвокат підсудного Бернард Клейнман, стан здоров'я його підзахисного погіршувався останнім часом. Однак журналістам NBC поки не вдалося зв'язатися з адвокатом і дізнатися подробиці смерті аль-Лібі.

 

Раніше повідомлялося, що уряд Лівії оплачує послуги адвоката, що представляє в суді Нью-Йорка інтереси аль-Лібі. Влада Лівії також засудила захоплення аль-Лібі, заявивши, що спецоперація, яку військові США провели, не повідомляючи офіційний Тріполі, грубо порушує суверенітет країни.

 

Офіційні звинувачення були висунуті прокуратурою Нью-Йорка проти аль-Лібі заочно. Сам підсудний свою провину заперечував.


Комментарии

Оставить комментарий