<span class=' bold ' >С.О. З чого починається національна еліта взагалі?</span>
16 июля 2018

С.О. З чого починається національна еліта взагалі?


Станислав Овчаренко

Див. відео: Україна - вибори: напередодні хаосу чи масового зачищення?

http://svetiteni.com.ua/ukraina---vibori-naperedodni-khaosu-chi-masovogo-zachischennya

З чого починається еліта взагалі? З потреби нації, суспільства у її існуванні. І це не лише ідеальна чи моральна субстанція - але і суто та передусім МАТЕРІАЛЬНА. ЧИ МОЖЕ УКРАЇНОМОВНИЙ ТВОРЕЦЬ прогодувати себе та свою сім'ю, якщо кінцевий творчий продукт виходить українською мовою? Я не маю на увазі лише письменників, хоча подумав передусім про них.

Адже логіка заснування еліти ЛИШЕ така: суспільство має потребу у якихось фахівцях - і велика потреба у фахівцях породжує пропозицію та високі ціни на їх послуги. Тоді вже є сенс напружуватися та вчитися на фах, який забезпечує достатньо високий рівень життя - щоб і члени його/її сім'ї не мали матеріальної потреби копирсатися у городі (не кажу про хобі).

Ці високофахові фахівці-творці не можуть керувати країною (частіше і не хочуть), приймати безпосередню участь у політиці чи державному управлінні. АЛЕ ВЖЕ У НИХ вчаться інші фахівці, які не мають нахилу до суто творчих професій, але навички, які отримують від творців - використовують вже в практичній діяльності, не навпаки.

Так тоді складається еліта, яка має навички, які в чисто побутовому колі спілкування НЕ НАБУТИ НІЯК. Це - особлива культура мислення, яка автоматично відслідковує розбіжності у логіці подій, намірів людей та завжди знаходять свою точку в системі багатомірних координат Всесвіту.

Саме тоді національна еліта НЕ МАЄ ПОТРЕБИ ненавидіти якусь іншу національну культуру - навіть російську - адже справжня культура за походженням - національна, але за змістом - ЗАВЖДИ всесвітня.

НІХТО не поцікавився - ЯК живиуть наші співаки, письменники, науковці. Але ж ні - у насм поважають лише офіційних систмених казкарів - священників всіляких релігій - у них з матеріальною складовою життя все гаразд. Систематизовані міфи годують краще, ніж ннаукові істини, нвіть найкорисніші! У нас добре знають всіляких архиєреїв чи єпископів - ахто знає що про стан наших науковців та художників та філософів?

Якщо суспільству немає ніякого діла до утримання еліти - у нас немає МОРАЛЬНОГО права щось від неї вимагати. Петрівка (книжковий ринок) майже пустий - у багатомільйонному місті! Я вже писав про це.

Чому в Італії розквітла культура в ХІУ - ХУ1 століттях? Тому, що у художників та письменників з'явився платоспроможний замовник їх творчості - торговельні міста, якіц торгували зі Сходом... Не думали про це? Адже мармур - камінь дорогий...

Коли з'явилися університети у Західній Європі? Коли з'явилися вільні платоспроможні міста, які потребували освічених людей для потреб міста.

Запорозька Січ так і залишилася піратським табором, тому грамотність була - але Освіти для внгутрішніх потреб НЕ БУЛО. Наші таланти традиційно тікали за кордон - бо почувалися себе як діти в сім'ї, де їх не люблять - от і все. Купуйте книжки, йдіть слухати співаків, купуйте картини, слухайте музику - тоді вже щось питайте з них.

Адже ж на молитви до церков - ходять і церкви куди пишніші, ніж інтелектуальні заклади держави. Йдіть до попів - нехай вони вчать вас мові і чому хочете, з них питайте - бо їм платите, а вимагаєте з інших.

А мова сама по собі НЕ Є культура, є лише матерія її. А щодо Левка Лук'яненка... він був у підвалин заснування саме олігархічної України. Крім перешкоджання виборам Чорновола - він був проти власності на приватну короткоствольну зброю - особистот його питав при зустічі.

Мене цікавлять не зовнішні ознаки патріота, а логіка дій та мислення. Він вважав, що українці ще не визріли мати таку зброю... Якщо мислити послідовно - без зброї немає приватної власності, отже - і платоспроможного замовника української культури.


Твитнуть

Комментарии

Оставить комментарий