<span class=' bold ' >С.О. Туреччина: історичний відкат назад від Аттатюрка до Ердогана  </span>
23 августа 2018

С.О. Туреччина: історичний відкат назад від Аттатюрка до Ердогана


Станислав Овчаренко

Див. відео: Що спільного між Порошенком, Путіним та Трампом?

http://svetiteni.com.ua/scho-spilnogo-mizh-poroshenkom-putinim-ta-trampom

Туреччина. Від Кемаля Аттатюрка до Реджепа Ердогана. Роль "простих людей" в деградації власної країни....

Повернення Туреччини Ердогана у ісламське середньовіччя... 
1. Переворот в Туреччині виявив закномірність, яку ще не оцінили ні в Туреччині, ні в світі як слід. Адже це означає, що те, що налаштував Кемаль Аттатюрк, вже розвалилося - і Реджеп Ердоган зробив те, що готувалося досить років - ісламізацію Туреччини, скасування світських порядків, які запровадили елітні верстви населення, що наближені до європейських реалій та освіти. Отже - справа Кемаля відкинута, і та могутність Туреччини - освіта, промисловість та армія, держава взагалі будуть поступово деградувати до рівня інших відсталих ісламських країн. Тобто - Туреччина поступово відкотиться до деградаційного розвитку Османської імперії - до Аттатюрка. 
2. Оськільки розвиток в економіці та освіті, культурі, в армії відбувається з лагом часу (запізненням) - то успіхи світської держави народні маси приписали саме ісламістам та Ердогану могильникам світської державності. Маси ЗАВЖДИ стають на бік найбільш примітивних уявлень та висуванців з такими примітивними уявленнями про світ. Адже світський режим після Кемаля Аттатюрка НЕ МОЖНА порівнювати з Реформацією християнства ХУ11 століття. Адже зміни в християнстві відбулися ЗСЕРЕДИНИ релігії - у бік індивідуалізму та свободи особистості. Кемаль Аттатюрк на ставив завдання реформації ісламу - його, іслам, лише посунули з державного життя, науки, освіти та армії. 
3. Але в самому ісламі шаріат є тим, що не дозволяє на ментальному рівні усувати іслам з державного життя. І армія силою утримувала державу від ортодоксального ісламу. 
4. Але будь-яка держава СИЛЬНІША за свою армію - бо військовики, як правило - погані політики і поводяться як діти. І кінець-кінцем - програють. Так було в Росії, так є в Туреччині. Середній клас Туреччини НЕ став оплотом світського життя, про що вони згодом гірко пожалкують. 
5. Ця подія - всесвітнього значення - бо західний гедонізм (сприяння вузькому споживацтву) сприяв підйому антимодерністських настроїв в усьому "Третьому світі", не виключаючи Росії та України. Росія стала відкрито антимодерністською та архаїчною за уподобаннями. В Україні теж сильні антимодерністські настрої щодо створення "держави простої людини" (демагогія, звичайно). У нас такі, як Ляшко, Каплін, Добродомов, Савченко відбивають настрої на "просте, зрозуміле, справедливе життя"). З чим все це їдять - вже неважливо. 
6. Усе це стало можливим та здійсненим саме через технологічний переворот, що відбувається в Західному світі. Адже так вже виходить - що науковий, технологічний переворот призводить до того - що більше мавп у людсьбкій подобі отримують гранати та автомати...

7. Народні маси НЕ знають, що таке "історичний лаг часу" - і париписують досягнення епохи Кемаля аттатюрка саме руйнівнику спадщини Кемаля Аттатюрка. Але наростають нові кризові явища, притаманні вже новій епосі історичного відкату Реджепа Ердогана. Як останні роки України є відкатом у час Кучми та Януковича...   


Комментарии

Оставить комментарий