<span class=' bold ' >С.О. Сто років тому: чому тоді комуністи виграли в громадянській війні? </span>
05 сентября 2019

С.О. Сто років тому: чому тоді комуністи виграли в громадянській війні?


Станислав Овчаренко

Див. відео: Електоральна «аварія» і політична невизначеність України Зеленського

http://svetiteni.com.ua/elektoralna-«avariya»-i-politichna-neviznachenist-ukraini-zelenskogo

Сто років тому: Чому перемогла Червона Армія? Уроки громадянської війни 1917 - 1923рр.р.
Давайте домовимося, що матимемо не ту історію, якої нас вчили в радянській та пострадянській школі. Краще вчити історію по першоджерелам - якщо є час, зідбності та бажання. Та певна загальна підготовка.
Отже - так вийшло, що генерали та адмірали царської армії програли війну більшовикам - літераторам, журналістам та навіть письменникам. В результаті - вони стали воєначальниками, героями-переможцями. А генерали та адмірали - випускники Академії Генштабу - програли війну і вимушені стати в кращому разі письменниками та журналістами. в гіршому - водіями, швейцарами, цирковими артистами та прибиральниками.
У чому ж справа?
Отже: Червна Армія була створена НЕ 23 лютого 1918 року - а в листопаді 1917-го. Про Червону Армію згадував Джон Рід, американський комуніст саме описуючи листопад 1917 року.
Так от: стара російська армія "втомилася" і не могла воювати взагалі - більшовики її розпустили як негодящу. І - створили нову Червону Армію. Вони перебили велику частку офіцерів (так би мовити - "люстрували"). Інші - під загрозою голоду та розстрілу - погодилися служити в Червноій Армії. І їх частка була набагато більша, ніж це відбито в радянській літературі. Отже: 75% командного складу Червоної Армії з початку 1918 року складали саме царські офіцери. На вищих посадах - суціль царські офіцери. Не інакше. Щоб краще воювалося - їм закріпили військових комісарів з правом розстрілу офіцерів та будь-кого. ЧК теж весь час були присутні в частинах Червоної Армії. І - нехай мене закидають лайном, велику роль відігравали... партійні осередки РКП(б). На початку 1918 року в Червоній Армії було десь 35 тис. царських офіцерів, які чесно служили більшовикам. За що їх ростріляли та посадили до кінця 20-х років. "Народних самородків" теж не обійшли увагою. Червоні НЕ шукали допомоги ні від кого, на відміну від білих. І не панькалися з порушниками дисципліни - на відміну від теж білих. Країну більшовики у військовий табір - і з средини 1919 року це була сама дисциплінована армія у громадянській війні. Війська УНР, Директорії та гктьмана теж були малоорганізовані та недисципліновані і не контролювали зайняту територію. Троцький (літератор!) зумів організувати царських офіцерів та примусити їх чесно воювати. У білій армії кожний крупний командувач мріяв в'їхати у Москву на білому коні. В результаті не в'їхав ніхто. На більшовків не зважали: "А що вони можуть?". Змогли: політична складова важливіша за суто військову. Ідея, нехай і шкідлива, перемогла грубу силу. Навіть кваліфіковану. Навала Путіна - остання спроба перемогти з боку колишньої Червоної Армії, яка вже розклалася ідейно. Але в Україні ТЕЖ уламок Червоної Армії, яка воювати не хоче. Її час розпускати та створювати нову. Порошенко - представник старої влади, який хоче СПАЛИТИ зародки нової української армії. Коли це зрозуміємо - пізно буде.


Комментарии

Оставить комментарий