<span class=' bold ' >С.О. Роковини президентства Трампа і Україна</span>
01 февраля 2018

С.О. Роковини президентства Трампа і Україна


Станислав Овчаренко

Див. відео: "Чим відрізняється олігархія в Україні від «класичних» капіталістів світу?" 

http://svetiteni.com.ua/chim-vidriznyaetsya-oligarkhiya-v-ukraini-vid-«klasichnikh»-kapitalistiv-svitu 

Рік тому: вибори Трампа президентом. Шкода від Трампа менше, ніж я вважав - США - не Україна. Сенат та Конгрес, правлячий клас "заблокував" гопника від політики - що відкрито симпатизує Путіну, Сі Цзинпіну, Ердогану та свариться з Британією Мей, Німеччиною Меркель...

Поки що коротко: прослухав інавгураційну промову Трампа. 
Але головне тут НЕ сама промова. Головне - публіка - вона НЕ вашингтонська - тут з'їхався американський пролетаріат - майже усі загрубілі обличчя. Люди, що звикли працювати не так головою, як руками - і переважно тільки руками. Вони належать до тієї верстви найманих працівників - послуги яких НЕПОТРІБНІ стрімко зростаючому автоматичному виробництву з його фантастичним науковим наповоненням. Так ці люди - не обтяжують себе інтелектуальними зусиллями опанувати нові професії та навчити чомусь новому - ні, вони хочуть повернути відсталі виробництва додому, в Америку - щоб і далі робити руками те, що вже руками не робиться - або взагалі непотрібно.
За часів Маркса був сенс - бо дійсно, робітники пррацювали на нових виробництвах з передовою тоді технікою. І тоді робітничий клас дійсно був технічно передовим. 
Але зараз - Трамп роздавав обіцянки повернути (відсталі!) виробництва додому - щоб на базі відсталих виробництв - "відновити велич Америки". За аналогією з Х1Х століттям англійський король/королева чи американський президент мали обіцяти виборцям зберегти ручні прялки та примітивні знаряддя ремісників, які ще існували з часів Середньовіччя. 
Але тоді не були загального виборчого права - і не було необхідності в такій політичній демагогії.
Друге - Трамп, що звертається до відсталої маси - що у вільний час не перенавчається, а п'є лише пиво та ходить на футбол - і обіцяє ЗАКРИТИ Америку від зовнішнього світу - тобто самоізолюватися. 
Ми розуміємо - що ці обіцянки не будуть виконані, бо скасовують Obamacare - тобто демократизацію дорогої американської медицини. 
Так що головне тут - саме встановлення контролю адміністрації Трампа над національним капіталом - і перетворення американського президента на олігарха - зразка Петра Порошенка чи навіть Леніна. У кінцевому рахунку - тут саме встановлення контролю президента над усіма, хто йому заважає. Чи витримає це Америка? 
Але Трамп скоріше підтримає Порошенка в Україні - хоча б самим фактом невтручання у справи України. Саме тому Трамп - загроза для цивілізованого світу - і для нас - також.


Комментарии

Оставить комментарий