<span class=' bold ' >С.О. Про Порошенко. Ази про практику бюрократичних " />
04 июня 2019

С.О. Про Порошенко. Ази про практику бюрократичних "підстав"


Станислав Овчаренко

Див. відео: Вибори: Український феномен Януковича-Порошенка-Зеленського-Ляшка

http://svetiteni.com.ua/vibori-ukrainskiy-fenomen-yanukovicha-poroshenka-zelenskogo-lyashka

Ази про практику бюрократичних "підстав", жертвамии яких стали Тимошенко (при Ющенку) та Саакашвілі (при Порошенку). Досвід Сталіна (щодо Троцького) нічому не навчив. 
Але такі бюрократичні розваги - забавка тиранів щодо неугодних осіб. В Х1Х столітті філософ (і офіцер) Чаадаєв попрохав посаду щодо освіти у Миколи Другого. Той заради знущання запропонував посаду фінансиста - явно не за фахом. Той, звісно, відмовився. Так що в історії досить прикладів таких "підстав". Потім висувають наперед чергові "чесні очі з народу", щоб засудити некомпетентність невгодної особи...

Я жалкував, що Саакашвілі погодився на провокативну пропозицію Порошенка зайняти адміністративну посаду, де його найлегше спровокувати та підставити. І зойки його потенційних друзів та супротивників злилися в один хор - "він нездібний, нездатний..." Це було настільки очевидно - що запідозрив, що чогось суттєвого не знаю. Виявилося - нічого таємного, незнаного не було. просто тактика "підстав" стала віртуозною. І Саакашвілі "попався". Тепер Порошенко взявся таким самим чином за менш досвідчену Надію Савченко - щоб, піднявши угору - потім "зі смаком" жбурнути у багно - практика напрацьована. Тепер - текст, знайдений фейсбуком, не мною (як завжди): 
Призначення Михайла Саакашвілі - ЙОГО помилка, не Порошенко. В усьому світі відомі чиновницькі підстави небажаних осіб. Тобто - довірять якусь відповідальну посаду - але потім підставляють щоденно, що годинно. На публіку, яка погано мислить у всіляких інтригах, складається враження, що та чи інша людина - некомпетентна та нездатна самостійно діяти - і черговий критик режиму відпадає. 
Приклад з радянської історії: Троцький фактично заснував Червону Армію, яка перемогла у громадянській війні саме під його керівництвом. Але Сталін хотів його зняти з посади. Для цього в 1923-1924 роках ЦК (Сталін) припинили фінансувати армію - і звинуватили Троцького у занедбанні справ по армії - і зняли його, скомпрометованого. Коли наркомом став Ворошилов - знайшлися і кошти, і підтримка...
Останній приклад: Останні міссяці в Луганській області губернатором була Ірина Веригіна. Але влада Порошенка останнім часом навіть припинила виплачувати зарплатню їй та її обладміністрації, ігнорувала її запити та звернення. Вона і була позбвалена посади. Зараз в Одесі зняли Палицю, людину Коломойського як суперника Порошенка, але щоб не оговталися - призначили яскравого Саакашвілі - щоб відволікти увагу легковажної публіки. Чому Саакашвілі на це погодився? Та ще з його адміністративним досвідом? Не знаю - але практика умиротворення ворога з боку Порошенка не може не відбитися на долі керівника Одеси. Тимошенко теж сильно постраждала через адміністративні підстави Ющенка. Нічого хорошого у призначенні не видно. Цей режим - проросійський, а Саакашвілі - це ранг щонайменше - прем'єра, а не голови держадміністрації. Так що візантійщина торжествує.


Комментарии

Оставить комментарий