<span class=' bold ' >С.О. Право народу на повстання. Передісторія питання</span>
02 июня 2017

С.О. Право народу на повстання. Передісторія питання


Станислав Овчаренко

Див. відео: "Україна на межі некерованого хаосу з намаганням ним керувати «зверху»" 

http://svetiteni.com.ua/ukraina-na-mezhi-nekerovanogo-khaosu-z-namagannyam-nim-keruvati-«zverkhu»

 

Потрібно припинити рахувати рейтинги - президентські чи парламентські. У нас - ДИКТАТУРА вузького кола олігархів та їх озброєних охоронців. У таких режимах соціального існування вже суспільна думка НІЧОГО не вартує. 
Це висхідна позиція - з якої потрібно виходити, говорячи про майбутні "вибори". Громадянська пасивність позбавляє нас шансу щось змінити на краще взагалі. Історично демократія перемагала ЛИШЕ під загрозою громадянської війни.

Шишкін не випадково згадав про "право народу на повстання". Це не екстремізм. Право народу на повстання проти тиранії проголошували... Блажений Августін (У ст.), Фома Аквінський (Х1У ст.) Томас Пейн - американський ідеолог ХУ111ст. Так що історія питання на Заході досить довга.

Тому і живуть добре, бо своє ВІДВОЮВАЛИ. Привілейовані феодали обмежували владу короля, міста та заможні городяни захищалися проти феодалів, робітничий клас повставав проти жадібності підприємців та влади, що їх підтримувала. Ці бурі відшуміли - але час від часу маси нагадують елітам про їх обов'язки перед суспільством. (Occupy the Wall Street!) - де затесалися навіть американські комуністи та комсомольці (!).

Комуністи - як зміїна отрута в малих кількостях - не губить, а лікує, якщо хочете. Отрути в природі таку роль саме і відіграють. Це стосується і релігійного фанатизмук також - як реакція на соціальну несправедливість.

Але Україна, на нещастя, не мала повноцінної ні аристократичної, ні буржуазної передісторії, ні релігійних звитяжців Середньовіччя - тепер усе це похапцем намагаємос
я пережити та перепробувати. Виходить то трагедія, то фарс. Фарс - саме у заплутанності міхків українців від байдужості до світоглядних, загальнокультурних питань. Через це, якщо стикаємося з складнощами суспільного розвитку - виходить якась практична неадекватність.

Отже - тепер активна меншість все частіше після зради її населенням - волає як Чацький у "Горі від розуму" Грибоєдова: "Карєту мнє, карєту!". Але шкода жахливої меншості з народу, що не встигли самовизначитися в цьому хаосі! Саме тому я звертаюся саме до поодиноких творчих особистостей - щоб щось зрозуміли з того, чому по-справжньому в школі не навчають - навіть вищій.

Отже - вибори - це "вибори", про рейтинги - забудьте, про перспективи вчити, лікувати, заробляти, відпочивати - забудьте! Наші предки не зуміли відвоювати наше сьогодення - тому наша доля - наздоганяти інші народи та триматися гасел, про які на Заході вже почали забувати...

 


Твитнуть

Комментарии

Оставить комментарий