<span class=' bold ' >С.О. Місто як загальний зародок цивілізації</span>
09 октября 2019

С.О. Місто як загальний зародок цивілізації


Станислав Овчаренко

Див. відео: Електоральна «аварія» і політична невизначеність України Зеленського

http://svetiteni.com.ua/elektoralna-«avariya»-i-politichna-neviznachenist-ukraini-zelenskogo

1. Тут все - від неуцтва як історичного, так і взагалі наукового. Потрібно для початку визначитися: що таке "свобода", а що - "вольниця" чи просто "воля". Адже козацтво - це біженці від феодалів, будь-яких - російських, польських українських чи ще яких. На голому иісці вони НЕ створювали нові соціальні форми буття, а лише відтворювали архаїчні форми протосуспільства. Козацький табір - це по суті піратська спільнота. Січ так і не спромоглася створити на Хортиці МІСТО. Адже саме з міста починається держава та нова культура. Далі: у нас надто пізно народилася саме ОСВІЧЕНІСТЬ - не плутати з простою грамотністю. На Заході селяни тікали у МІСТА - там розвивалося ремісництво, мистецтво, університетська наука... Армія міської громади. Нарешті, ми забули (а що взагалі пам'ятаємо?) - що нашим історичним ворогом була не тільки Московія, але і Польща, яка нас зневажала, часто справедливо, як тих, що не користуються світоаим інтелектом. Коли ми скажемо собі істину про себе - оживемо, не раніше. А жінки у нас надто впливові на побутовому рівні - взагалі "затюкали" чоловіків - у нас скоріше проблеми не фемінізму, як маскулінізму. У нас історично - нестача "чоловічності"

2. Нагадував ази історії та здорового глузду - які чомусь не згадуються іні в шкільному, ні навіть в університетському викладанні.
Історію України та власне майбутнє українці зможуть засвоїти, якщо ми будемо знати найважливіше саме зі світової історії - бо українська історія - приклад невдалого цивілізаційного розвитку у минулому. Наші предки багато чого не зробили такого, про що на Заході (і класичному Сході) вже давно забули. НЕ можна зрозуміти українську дійсність, виходячи ЛИШЕ з української реальності - бо вона логічно ДУЖЕ неповна, непослідовна, вторинна, "доганяюча" (catching-up development).
Треба мужньо пізнати про себе істину, щоб наші втрати не були повторюючими, а набутки - незворотними.
Але для початку
а) відірватися від російської спадщини
б) критично осмислити попередню українську історію
в) зрозуміти глухий кут, у який нас заганяють олігархи, які вже давно живуть не в Україні та не Україною.
г) зрозуміти, що саме у нас взагалі не розвивається та про що не згадують - але що невдовзі вибухне для кожного з нас.
І непотрібно ремствувати - в науці (справжній) є вислів (рос.) "невежество - не есть аргумент". Важко про щось говорити - якщо не домовилися розуміти якійсь елементарні речі...


Комментарии

Оставить комментарий