<span class=' bold ' >С.О. Історичні передумови бездержавності України </span>
04 июня 2019

С.О. Історичні передумови бездержавності України


Станислав Овчаренко

Див. відео: Вибори: Український феномен Януковича-Порошенка-Зеленського-Ляшка

http://svetiteni.com.ua/vibori-ukrainskiy-fenomen-yanukovicha-poroshenka-zelenskogo-lyashka

Все добре. Шкода, що українські історики не зробили наголос на наслідках Люблінської унії 1569 року, коли Україна втрачала свою аристократичну верству через поглинання її Польщею. Річчю Посполитою. А потім - Російська імперія поглинала наших пасіонаріїв, еліту через долучення до російського дворянства. В Україні розвинутими були ,ЛИШЕ козацтво та селянство. Козацтво розвинулося через недорозвиток, слабкість аристократії - тому вихідці з селянства ставали воїнами, що тоді було функцією феодалів.

В Україні козацтво мало зарактер піратського табору за способом життя. Запорозька Січ так і не вибудувала не тільки державу - але і не вибудувала укріплене МІСТО - через що загальмувався культурний розвиток - адже висока культура - це надбання міста, а не села.

Потім - це виявилося в тому, що під час громадянської війни кожне село мало свій партизанський загін, але не було консолідолваної національної армії.

Тепер - ми бачимо небажання громадських активістів вчитися державотворенню, взагалі розумінню того - що таке взагалі держава - та "з чим її їдять". Дацюк - молодець, але я не згоден, що Україна має розпастися - криза олігархічного режиму НЕ Є загрозою України - а є переддень її нового етапу розвитку.

Але для цього потрібна спонтанна зміна культурно-історичного коду НАШОЇ цивілізації. За незрілість Україна ще неодноразово буде платити кров'ю та трагедіями від впертого небажання бути передбачливими та просто розумними. Якщо немає питання до майбутнього - то ми спостерігаємо байдужість до власного минулого. Надзвичайна байдужість буде покарана надзвичайною біллю від історичних парадоксів - і будуть ще кричати "хто ж знав!". Але ця біль - від попереднього "мені це нецікаво!!!"


Комментарии

Оставить комментарий