Прокуратура відкрила провадження за мародерство проти керівників батальйону “Слобожанщина”
08 ноября 2014

Прокуратура відкрила провадження за мародерство проти керівників батальйону “Слобожанщина”


Бійці батальйону Слобожанщина повідомили про факти мародерства з боку їхнього керівництва, прокуратура уже взялася розслідувати цю справу.

 

Про це в ефірі обласного телебачення повідомив перший заступник прокурора Харківської області Валерій Романов.

 

За його даними, до прокуратури області 23 жовтня надійшла колективна заява особового складу батальйону патрульної служби міліції особливого призначення “Слобожанщина”.

 

У своїй заяві бійці зазначають, що в період перебування в зоні АТО керівники батальйону, перевищуючи свої службові повноваження, заволоділи особистим майном місцевих жителів, гуманітарною і волонтерською допомогою, наданою для особового складу батальйону “Слобожанщина” і мирного населення, застосовували фізичне насильство до бійців батальйону і місцевих жителів,
- заявив Романов.

 

Прокурор зазначив, що 24 жовтня на підставі заяви бійців “Слобожанщини” було почато кримінальне провадження за ч. 2 ст. 365 Кримінального кодексу України. Справу передано до прокуратури Донецької області, оскільки “вище згадані злочини здійснені на території Донецької області”.

 

Разом з тим, під час досудового розслідування встановлено ряд фактів перевищення службових повноважень і на території Харківської області, - сказав Романов.

 

За даними прокурора, 5 листопада інформацію про вказані злочини внесено до ЄРДР за ч. 2 ст. 365 КК України. Група слідчих прокуратури Харківської області почала досудове розслідування. Хід досудового розслідування перебуває на контролі керівництва Генеральної прокуратури України і прокуратури області.

 

Як відомо, батальйон територіальної оборони "Слобожанщина" сформувався в Харкові у квітні. Його очолили патріотично налаштовані силовики, що раніше відмовились протистояти Майдану. Поміж інших завдань бійці "Слобожанщини" брали участь у битвах під Волновахою.


Комментарии

Оставить комментарий