Поліція розбирає барикади останнього табору гонконгівського
15 декабря 2014

Поліція розбирає барикади останнього табору гонконгівського "майдану"


Поліція Гонконгу приступила до розчищення останнього з трьох таборів демонстрантів, який вони облаштували під час протестів проти антидемократичної політики влади Китаю.

 

Близько сотні поліцейських увірвалися в Козвей-Бей, жвавий торговий район, щоб прибрати барикади. У цей час протестувальники вже пакували свої речі.

 

"Я не думаю, що це провал. Це не кінець, - сказав один з демонстрантів. - Я сподіваюся, що наступного разу, коли ми зберемося на вулицях, ми будемо святкувати, замість того, щоб проливати сльози через те, що так нічого і не домоглися".

 

У четвер, 11 грудня, поліція очистила від демонстрантів більшість основних територій, де проходив протест, в Адміралтейському районі, поруч з будівлею уряду. Були затримані десятки активістів.

 

Найпершим демонтували табір протестувальників у районі Монг Кок в кінці листопада. Тоді зіткнення між поліцією і демонстрантами тривали кілька ночей.

 

Лідери протесту заявили, що будуть розглядати інші форми громадянської непокори, оскільки Пекін як і раніше відмовляється йти на поступки.

 

Нагадаємо, демонстрації студентів тривають у Гонконгу вже більше двох місяців, з 25 вересня. Періодично між демонстрантами та поліцією виникають сутички.

 

Причиною виникнення акцій протесту стало те, що влада вважає нереалістичною вимогу студентів про перегляд вже затвердженої в КНР процедури проведення виборів глави адміністрації Гонконгу в 2017 році. З дозволу Пекіна місцеве населення вперше одержало право самостійно голосувати на виборах, але лише за умови, що висуватися на них зможуть тільки 2-3 кандидати, попередньо схвалені колегією вибірників. Однак демократична опозиція в Гонконзі вимагає повністю вільних виборів без будь-яких обмежень і загрожує продовжувати акції громадянської непокори.


Espreso.tv

Комментарии

Оставить комментарий