Парламент ухвалив закон, який стимулюватиме створення сімейних ферм
04 марта 2015

Парламент ухвалив закон, який стимулюватиме створення сімейних ферм


Верховна Рада підтримала у першому читанні законопроект №1599, який вносить зміни до чинного законодавства щодо стимулювання створення та діяльності сімейних фермерських господарств (сімейних ферм).
 
«За» проголосувало 236 народних депутатів.
 
«Цей закон, на ухваленні якого наполягала фракція «Батьківщина»,  дозволить легалізувати та ввести у правове поле діяльність особистих селянських господарств, надасть їм, без створення юридичної особи, статус сільгосптоваровиробника», - зазначив один з авторів законопроекту, заступник голови Комітету з питань аграрної політики та земельних відносин, член фракції «Батьківщина» Вадим Івченко.
 
Він звернув увагу на статистику, яка свідчить, що близько 85% овочів, 80% молока, 75% м'яса великої рогатої худоби,  65% м'яса свиней та й більшість інших сільгосппродуктів забезпечують саме особисті селянські господарства.
 
«Але зараз у них є величезна проблема з виходом на організований ринок, оскільки вони не мають статусу сільгоптоваровиробника. Вони не можуть напряму збувати свою продукцію переробним і заготівельним компаніям, при яких працюють так звані посередники і забирають за безцінь у селян всю продукцію, а далі продають у декілька разів дорожче. Ми порахували: біля 2 мільярдів іде у тінь», - розповів народний депутат.
 
Івченко також наголосив, що цей закон також посилить соціальний захист сільського населення, оскільки зараз на цю категорію громадян не розповсюджується пенсійне забезпечення та соціальні пільги, зокрема фермери не можуть отримати субсидії на комунальні платежі.
 
«Ухвалення цього законопроекту надає селянам міцну мотивацію для подальшого життя і роботи у сільській місцевості», - переконаний член фракції.
 
Вадим Івченко також повідомив, що Міністерство аграрної політики та продовольства України підписало угоду з Канадським фондом про підтримку майже 300 тисяч таких сімейних ферм.
 
«Сімейні ферми зможуть отримувати кредити, вони можуть претендувати на відшкодування відсоткових ставок за цими кредитами. Тобто вони ввійдуть в організований ринок», - зауважив він.


Батьківщина

Комментарии

Оставить комментарий