Євросоюз може ввести заборону на поставки обладнання для газових компаній РФ
28 января 2015

Євросоюз може ввести заборону на поставки обладнання для газових компаній РФ


ЄС може розширити чорні списки фізичних осіб і російських компаній, а також заборонити поставки в Росію деяких видів устаткування, у тому числі для газової галузі.

 

Про це пише газета "Коммерсант" з посиланням на дипломатичні джерела в Брюсселі.

 

Дипломатичне джерело газети не виключило, що міністри також порадять главам держав і урядів розглянути можливість введення заборони на постачання Росії деяких видів обладнання для російських компаній, у тому числі працюючих в газовій галузі. 

 

У липні ЄС ввів заборону на продаж, поставки, передачу або експорт технологій і устаткування для нафтової галузі, якщо є підстави вважати, що вони будуть використані для розвідки і видобутку на шельфі Арктики або сланцевої нафти.

 

В заборонений переліку потрапили різні види труб (як для нафто- і газопроводів, так і для буріння), бурове обладнання та мобільні вишки, нафтові насоси, а також плавучі і напівзаглибні бурові платформи і судна забезпечення, у тому числі трубоукладачі. Газову галузь санкції ЄС торік фактично не торкнулися.

 

"Тепер це може змінитися, незважаючи на те що країни ЄС сильно залежать від російських поставок газу", - вважає джерело газети. - Більшість країн ЄС солідарні в тому, що Росія повинна нести відповідальність за нинішню ескалацію в Україні".

 

Якщо санкції будуть застосовані до газової галузі, це стане ударом по "Газпрому" і його діючим проектам з освоєння шельфу Сахаліну. Крім того, у російських компаній немає технології великотоннажного скраплення газу, і, якщо доступ до неї буде закритий, майбутнє всіх запланованих СПГ-проектів опиниться під загрозою.


Espreso.tv

Комментарии

Оставить комментарий