Десятки тисяч французів вийшли на вулиці, щоб вшанувати жертв терористів
08 января 2015

Десятки тисяч французів вийшли на вулиці, щоб вшанувати жертв терористів


Десятки тисяч людей у Франції вийшли на акції, щоб вшанувати пам’ять загиблих у результаті нападу на сатиричний тижневик Charlie Hebdo, у результаті чого загинуло 12 людей.

 

Про це повідомляють місцеві видання, передає Еспресо.TV.

 

Акції відбулися в Парижі, Ліоні, Нанті, Тулузі. Загалом на вулиці французьких міст вийшло близько 100 тисяч людей.

 

Як повідомляє видання Figaro, до 19:30 в центрі Парижа зібралися 5 тис. осіб, однак до 21:30 ця цифра зросла до 35 тисяч.

 

Liberation вказує, що акція солідарності із постраждалими розпочалася у восьмому окрузі французької столиці і зібрала в основному студентів місцевих вузів. Більшість вийшло з плакатами "Я - Шарлі", тим самим висловлюючи свою солідарність із загиблими журналістами. Також серед маніфестантів був помічений транспарант "Ми не боїмося".

 

За словами учасників акції, вбивство журналістів має згуртувати людей заради захисту свободи слова. При цьому деякі з маніфестантів висловлювали побоювання, що теракт в центрі Парижа приведе до посилення антитерористичних заходів і обмежень свобод.

 

Масові маніфестації пройшли в Ліоні, де, за даними місцевої мерії зібралися близько 15 тис. учасників, у Ренні (15 тис.), Тулузі (10 тис.), Нанті (5 тис.), Страсбурзі (4,5 тис.).

 

Мітинги солідарності з Францією пройшли також у Німеччині та Великій Британії. У Лондоні на Трафальгарській площі зібралися близько 1000 осіб, в Берліні підтримати французів зібралися близько 100 осіб.

 

У Києві люди збирають біля будівлі посольства Франції.

 

Нагадаємо, троє невідомих у масках скоїли напад на редакцію сатиричного тижневика Charlie Hebdo у Парижі. В результаті стрілянини загинули щонайменше 12 осіб, зокрема двоє поліцейських, а також головний редактор видання та відомі карикатуристи. Французька поліція наразі розшукує трьох підозрюваних.

 

Генсек ООН Пан Гі Мун уже засудив цей теракт, назвавши його нападом на демократію. Вбивство журналістів засудили також інші іноземні лідери, зокрема президент України Петро Порошенко.

 

Муфтій України Саїд Ісмагілов від імені мусульман також засудив цей злочин, назвавши його шоком для європейської мусульманської спільноти.

 

За інформацією ЗМІ, відповідальність за здійснення теракту в редакції французького сатиричного тижневика Charlie Hebdo в Парижі взяло на себе єменське угруповання Аль-Каїди на Аравійському півострові.

 

Президент Франції Франсуа Олланд оголосив триденну жалобу за жертвами теракту.


Комментарии

Оставить комментарий